بررسی مقایسه‌ای مدل های کسب‌وکار پرداخت‌های سیارنویسنده : احمد جعفرزاده

تجارت و روش‌های کسب‌وکار، یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که با به‌کارگیری فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی به سرعت و به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است. بسیاری از روش‌های کسب درآمد متحول گشته و روش‌ها و ارزش‌های جدید فراوانی نیز پا به عرصه وجود نهادند.
مدل کسب‌وکار یک متد انجام کسب‌وکار است به نحوی که توسط آن شرکت بتواند خود را حفظ نموده و بقای خود را تضمین نماید، به عبارت دیگر تولید درآمد کند.
در یک نگاه کلی می‌توان گفت کسب‌وکار الکترونیک عبارت است از کاربردی کردن کلیه سیستم‌های اطلاعاتی برای تقویت و کنترل فرآیندهای کسب‌وکار. در طی چند سال اخیر مفهوم جدیدی در اقتصاد جهانی پا به عرصه ظهور گذاشته است که به نظر می‌رسد در همین عمر کوتاه خود طلایه‌دار نگرشی نو به مفهوم دادوستد بوده و بسیاری از موضوعات تجارت و مقوله‌های وابسته به آن را در معرض تغییرات بنیادین قرار داده است و این مفهوم چیزی نیست جز تجارت سیار . اگرچه در سال‌های پیش‌تر، تجارت الکترونیک و به تبع آن بانکداری الکترونیک موج وسیعی در دنیای تجارت ایجاد کرده بود اما به دلیل مزایای ویژه تجارت سیار از جمله عدم محدودیت مکانی، حداقل امکانات و ضریب نفوذ نسبتاً بالای تلفن همراه، امروزه بانکداری سیار با اقبال زیادی مواجه شده است. امروزه این فرآیندها با استفاده از تکنولوژی های مبتنی بر وب، پرداخت‌های سیار و … توسعه می‌یابند. در این مجموعه سعی شده است تا به اجزا تشکیل‌دهنده مدل کسب‌وکار، نحوه طراحی مدل کسب‌وکار، مدل های کسب‌وکار الکترونیکی پرداخت‌های سیار و بررسی مدل های کسب‌وکار از دیدگاه‌های مختلف و در نهایت مدل های کسب‌وکار موفق در ایران پرداخته شود.
در انتهای پژوهش سعی شده است با بکارگیری معیارهای ارزیابی سیستم پرداخت الکترونیکی و روش های تصمیم گیری چند معیاره پیشنهادی در راستای تحقیقات آتی در زمینه مذکور ارائه گردد.

با برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
پست شده در اسلاید, کامپیوتر-فناوری-اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مطالب مرتبط