کاربرد واقعیت مجازی در آموزش صنعتینویسنده : علی مکی

امروزه با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی و به عبارتی کوچکتر شدن جهان شاید یکی از اولین کارهایی که هر کس میتواند انجام دهد مطالعه و آگاهی از آخرین امکانات موجود در سطح اول تکنولوژی جهان در حیطه کاری خود است.
از آنجایی که صنعت در هر کشور یکی از پایه های توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن کشور به شمار می آید
لزوم آگاهی و تا حد امکان بهره وری از آخرین تکنولوژی های موجود جهانی میتواند علاوه بر افزایش راندمان و بهبود محصولات تولیدی سبب کاهش هزینه و ریسک های عملیاتی کار خواهد شد.
یکی از تکنولوژی های جدید که اخیرا در چند زمینه صنعتی مورد استفاده و آزمایش قرار گرفته است سیستم های واقعیت مجازی است که به طور عمده در پیاده سازی پروژه های عمرانی و ساختمانی، صنایع و معادن و همچنین آموزش و آزمایش نیروی انسانی در محیطی خارج از ریسک های معمول بر روی آن فعالیت هایی صورت گرفته است.
لذا با توجه به پتانسیل های فراوانی که در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی در ایران وجود دارد، تعداد زیادی از مهندسین فنی، تکنسین ها و کارشناسان در گوشه و کنار کشور مشغول به فعالیت هستند که همه این عزیزان نیاز مند ارتقاء سطح دانش تئوری و عملی در زمینه تخصصی کار خود هستند.در این بین تکنولوژی واقعیت مجازی میتواند در خصوص کسب تجربه های عملی و بررسی نتایج حاصل از تصمیمات و اعمال هر فرد در یک محیط مجازی و در قالب یک فعالیت صنعتی و یا عمرانی کمک فراوانی نماید.
هدف اولیه از ارائه این سمینار نیز معرفی بخشی از امکانات و توانمندی هایی است که سیستم های واقعیت مجازی در اختیار صنعتگران قرار میدهد. شاید که در آینده بتوان سیستم هایی را با استفاده از واقعیت مجازی برای معرفی و آموزش کارکرد دستگاه های صنعتی در صنایع کانی مانند سیمان،گچ، آهن، مس و … اجرا، پیاده سازی و بهره برداری کرد.

با برچسب: , , , ,
پست شده در اسلاید, کامپیوتر-فناوری-اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مطالب مرتبط